captcha

Звідки з’явилася абонплата за воду? Коментар Бориспільводоканалу

544

Звідки з’явилася абонплата за воду? Коментар Бориспільводоканалу

Інформація про те, що у Борисполі подорожчає вода, містом ширилася давно. А от поява ще однієї статті витрат — абонплати — виявилася для мешканців повною несподіванкою.

Для обґрунтування введення абонплати окремим рядком Бориспільводоканал підготував об’ємний документ з детальними роз’ясненнями і посиланнями на закони. Але «Вісті» звернулися до підприємства з іншим питанням:

 

— Чому про абонплату не згадували раніше? Чому людей не проінформували тоді, коли виконком розглядав питання підвищення тарифів на водопостачання, навіть якщо цей платіж не потребує затвердження органами місцевого самоврядування? 

 

Роз’яснення ми отримали від начальника планового відділу КП ВКГ «Бориспільводоканал» Олександри Литвиненко. Вона повідомила, що відповідно до Закону України «Про житлово-комунальні послуги», який набув чинності у травні 2019 року, абонплата виведена зі складу тарифу, тому в прийнятому новому тарифі вона на враховується. Але комусь потрібно оплачувати послуги з абонентського супроводу, друку та доставки квитанцій, звірки даних, виготовлення довідок на продаж, відчуження майна, інформування управлінь соціального забезпечення. До абонплати входять також послуги з повірки лічильників, яких раніше не було. Згадані послуги потрібні не всім споживачам, тому і абонплату в сумі 26 грн 94 коп. на місяць нараховуватимуть не всім. 

Для введення нової форми оплати необхідно перезаключити договори на водопостачання, а для багатоквартирних будинків — обрати один із варіантів договорів. Це проблематично через постійні карантинні обмеження. На підписі у Президента лежить поправка до Закону «Про житлово-комунальні послуги», прийнята Верховною Радою у грудні 2020 року, яка повністю змінює визначення і складові абонплати.

 

«Відповідно до листа з офісу Президента України щодо передбачених змін, якщо глава держави не повернув документ протягом 15 днів, значить він вважається підписаним. От тільки текст поки не опублікований. Тож вартість абонплати довелося встановлювати на основі діючого законодавства. Коли зміни будуть опубліковані, розрахунок плати за абонентське обслуговування вестиметься по-іншому, і сума може змінитися. Бажаючи уникнути змін у квитанції через зміну законодавчої бази, ми чекали до останнього з інформуванням про абонплату», — наголосила Олександра Литвиненко.

 

Джерело i-visti.com